Karabacak: 'Şimdi üretim zamanı'

Konya Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birlik Başkanımız Muharrem Karabacak, seçim sonuçlarının istikrar dediğine dikkat çekerek, "Yaklaşık iki aydır, tüm Türkiye'nin olduğu gibi Konya'nın gündeminde seçim vardı. 1 Nisan itibariyle bu süreç bitti ve esnafımızın önü açıldı. Şimdi üretim zamanı, katma değer kazandırma zamanı" dedi.

Konya'da yayın yapan Rasyonel Haber Gazetesi'ne özel bir demeç veren Birlik Başkanımız Muharrem Karabacak, seçim sürecinin bitmesiyle üretim sürecinin başladığını ifade etti. Rasyonel Haber Gazetesine özel açıklamalar yapan Karabacak, "Seçim sonuçları Konya ve ülkemiz için istikrar mesajı verdi. Bundan sonra yapılacak olan tek şey üretip ülke ekonomisine katma değer sağlamaktır" diye konuştu.

"Yaklaşık iki aydır devam eden seçim süreci vatandaşımızın ve esnafımızın gündemini meşgul etmişti" diyen Başkanımız Karabacak, "Türkiye son 15 yılda birçok zorlu imtihandan geçti. Bu süreçlerin her birinden başarı ile çıkan ülkemiz 31 Mart Mahalli seçimlerinden de başarı ile çıktı. Bu seçimin kazananı Türkiye oldu. Türk halkı oldu. Ekonomi de istikrar isteyen esnafımız ve halkımız sandıkta özgür ve hür iradesi ile istikrardan yana oyunu kullandı. Yaşanan bütün süreçlerin sonun da olduğu gibi bu seçim sürecinin sonunda da Türk halkına önemli görevler düşüyor. Üretmek, ülke ve şehrin ekonomisine katkı sağlamak istihdama katkı sağlamak bizlerin üzerine düşen görevdir" dedi.

KONYA KAZANAN ŞEHİR OLACAK

“Yapılan ekonomik istikrar paketleri, üreticinin her zaman yanında olmuştur” diyen Karabacak, "Konya, Türkiye genelinde rekor bir oyla ülkesine olan sevdasını gösterdi. Konyalılar her zaman doğru karar verir. Bu seçimde kararının doğruluğunu ortaya koydu. Şehirler kendi içinde kavgaları bırakıp ürettiği zaman bu ülke kalkınacaktır. Konya, yeni dönemde alacağı yatırımlar ile kazanan şehir olacaktır. Birçok alanda hayata geçirilecek olan yatırımlar şehrimizin görüntüsü başta olmak üzere daha düzenli bir sanayi siteleri ile büyümesini sürdürecek" diye konuştu.