Oda Başkanlarımız mali af konusunda bilgilendirildi

Bilgilendirme toplantısı, Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğimizin (KONESOB) toplantı salonunda gerçekleştirildi.
Toplantının açış konuşmasını yapan KONESOB Başkanımız Muharrem Karabacak, vergi ve diğer bazı alacakların yapılandırılmasına ilişkin kanunun esnaf ve sanatkarlar açısından güzel bir fırsat olduğunu belirterek, "Bu fırsatın iyi bilinmesi ve değerlendirilmesi gerekiyor. KONESOB olarak Birliğimize bağlı Oda Başkanlarımızı ve Genel Sekreterlerimizi bu vesileyle bilgilendirmek istedik. Toplantımıza bizzat katılan Gelir İdaresi Başkan Yardımcısı Sayın Mahmut Sütçü'ye, Konya Vergi Dairesi Başkanımız Sayın Musa Kazım Ünver ve diğer yöneticilere teşekkür ediyoruz. Kamu alacaklarının yapılandırılması hem piyasaları rahatlatacak hem de kamu borcu olan esnaf ve sanatkarlarımızın yapılandırmadan yararlanmalarını sağlamış olacak" dedi.
Toplantıya katılan Oda Başkanlarımız ve Genel Sekreterlerimize teşekkür eden ve yasayla ilgili ön bir bilgilendirme yapan Gelir İdaresi Başkan Yardımcısı Sayın Mahmut Sütçü de konuşmasında, Konya'nın ve Konyalı esnaf ve sanatkarların vergi ödemeleri konusunda oldukça bilinçli olduğunu belirterek esnaflar adına KONESOB Başkanımız Muharrem Karabacak'a teşekkür etti.

Programda ayrıca Konya Vergi Dairesi Başkanı Sayın Musa Kazım Ünver ve toplantıya katılan Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkanı Sayın Seyit Faruk Özselek de bir selamlama konuşması yaptı.
Konuşmaların ardından Konya Vergi Dairesi grup yöneticileri tarafından Oda Başkanlarımız ve Genel Sekreterlerimize kanun hakkında detaylı bir bilgilendirme yapıldı ve sorular cevaplandırıldı.
Programın sonunda KONESOB Başkanımız Muharrem Karabacak, Gelir İdaresi Başkan Yardımcısı Sayın Mahmut Sütçü'ye günün anısına hediye takdim etti.