Karabacak’tan Ramazan Ayı mesajı

KONESOB Başkanı Muharrem Karabacak, mübarek Ramazan ayının başlaması nedeniyle bir mesaj yayınladı. Başkan Karabacak mesajında, “Duaların ve ibadetin daha da anlam kazandığı bu mübarek ayın, başta Müslüman dünyası olmak üzere tüm insanlara hayırlar getirmesini diliyorum” dedi.

Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KONESOB) Başkanı Muharrem Karabacak, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, onbir ayın sultanı mübarek Ramazan ayının hayırlara vesile olmasını diledi.

Sevgi, hoşgörü, yardımlaşma duygularının ön plana çıktığı bu mübarek aya İslam dünyasının buruk girdiğini hatırlatan KONESOB Başkanı Muharrem Karabacak, “Maalesef ABD’nin Kudüs'ü 'İsrail'in başkenti' olarak tanıması sonrası ABD Büyükelçiliği'ni Tel Aviv'den Kudüs'e taşınmasını protesto eden Filistinli kardeşlerimizin dünya kamuoyu önünde gözgöre göre şehit edilmesi bizleri derinden üzmüştür. Filistinli kardeşlerimize yapılan zulmü kınıyor, terörist İsrail’e de en ağır şekilde lanet ediyoruz. Mazlum Filistinli müslüman kardeşlerimizin Allah yar ve yardımcısı olsun” dedi.

Ramazan ayının İslam aleminin birlik ve beraberliğini perçinlemesini temennisinde bulunan Başkan Karabacak mesajında şu görüşlere yer verdi:

“İnancımızın ve kültürümüzün en güzel örneklerinin sergilendiği, şefkat, merhamet ve rızkın bol olduğu, gönüllerin coştuğu, ruhlarımızın arındığı mübarek Ramazan ayı, hepimiz için nefis muhasebemizi yapmak, paylaşmak, birlik ve beraberlik duygularını çoğaltmak, insani erdemlerimizi güçlendirmek için büyük fırsatlar sunmaktadır. Birlik ve beraberliğin, dayanışmanın, kaynaşmanın ve ihtiyaç sahibi insanların gözetildiği Ramazan ayını, özüne layık bir şekilde yaşamalı, gönüller arasında köprüler kurarak, paylaşmayı ve birlikte yaşamayı egemen kılmalıyız. Bu duygularla esnaf teşkilatı adına; Mübarek Ramazan ayının milletimiz, ülkemiz, bütün İslam Alemi ve insanlık için hayırlara vesile olmasını, insanlığa huzur ve barış getirmesini Yüce Allah'tan niyaz eder, tüm vatandaşlarımızın bu mübarek ayını kutlarım.”