Karamercan: "Ülkemizle Gurur Duyuyoruz"

KONESOB Başkanı Ali Osman Karamercan yaptığı açıklamada, "Ülkemiz, dünya arenasında her alanda hiç bu kadar önemli yerlere gelmemişti" dedi.

Konya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (KONESOB) Başkanı Ali Osman Karamercan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın son Afrika gezisi ve yankılarıyla, ekonomik büyüme ve İslam dünyasını yeniden ayağa kaldıran Kudüs toplantıları ve kararlarıyla birlikte  gündemi değerlendirdi.

Başkan Karamercan yaptığı yazılı açıklamada, "Sudan, Çad ve Tunus gezilerinde Cumhurbaşkanımıza gösterilen sevginin coşkuya dönüşmesi, ülkemizin dünya üzerinde geldiği gücü, samimiyeti ve kardeşliği göstermiştir. Büyüyen ekonomimiz, İslam ülkeleriyle İstanbul’da verilen fotoğraf en fazla İsrail’i, ABD’yi ve içimizdeki bazı muhalif eski ve yeni siyasileri rahatsız etmesinin ötesinde 80 milyonun hatta nüfusu 1.7 milyarı bulan İslam ülkelerinin gururu olmuştur" dedi.

YENİ YIL TEMENNİSİ

Açıklamasında, "Ekonomimiz dünya klasmanında önemli bir büyüme göstermiştir. Son çeyrekte de aynı büyüme görülecektir" ifadesini kullanan Başkan Karamercan, "Elbette ki esnafımızın, tüccarımızın, sanayicimizin sorunları var, bu sorunlarda önümüzdeki yıl ve yıllarda hal yoluna konulacak. Sayın Başbakanı, İlgili bakanlıkları ve hatta Sayın Cumhurbaşkanımızı esnafın sorunları ve çözümleri başlığı adı altında hazırladığımız raporlarla bilgilendiriyoruz. Yeni yılda esnafımızla ilgili daha iyi düzeyde çalışma yapılacağını umuyor ve bekliyorum. Büyük fotoğrafa baktığımızda ülkemiz son yılların en büyük büyüme ve gelişmesini göstermekle kalmamış, gönül coğrafyamızda göğüs kabartan gelişmelere de şahit olmuştur. Bu vesile ile yeni yılımızın başta esnafımız, Odalarımız, tüccar ve sanayicimizin, kısacası 80 milyon halkımızın göğsünün daha da kabaracağı bir yıl olmasını diliyor, bu gelişimde esnafımızın her zaman sorumluluk ve görev bilincinde olduğunu bir kez daha belirtmek istiyorum" diye konuştu.